مجله های کتابداری و اطلاع رسانی در ISI

مجله های علمی بین المللی در حوزه کتابداری و اطلاع رسانی نمایه سازی شده توسط ISI<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

رشته کتابداری و اطلاع رسانی در مجموع ۵۴ مجله در پایگاه اطلاع رسانی نمایه های استنادی علوم آمریکا دارد که در جدول زیر فهرست آنها، به همراه ضریب تأثیرگذاری و میزان استنادهای هر یک در سال ۲۰۰۴ آورده شده است. هدف از ارائه این فهرست آشنایی دانشجویان و متخصصان کتابداری با مجله های معتبر است. قابل ذکر است که این مجله ها به زبان انگلیسی هستند. امید است که کتابداران ایرانی با انتشار مقاله در این مجله ها بهره وری علمی ایران و به ویژه رشته کتابداری را بالا ببرند. مجله هایی که پر رنگ شده اند، مجله هایی هستند که تاکنون کتابداران ایرانی موفق به انتشار مقاله در آنها شده اند. البته به این معنی نیست که سایر مجله ها مقاله های ایرانی را چاپ نمی کنند، بلکه یا ایرانیان مقاله برای داوری به این مجله ها نفرستاده اند و یا این که در مرحله داوری مقاله به دلیل پایین بودن کیفیت و یا روش پژوهش آن و غيره پذیرفته نشده است. قابل ذکر است که در این جا منظور از ایرانیان، کسانی است که به نام ایران به این مجله ها مقاله می فرستند. لذا افرادی مثل آقای بهشتی ساکن کانادا از نقطه نظر بررسی آثار ایرانیان در نمایه های استنادی، ایرانی محسوب نمی شوند.    

mhu9hv.gif

/ 4 نظر / 178 بازدید
Dariush Alimohammadi

سلام. فهرستی که روی سايت موسسه ISI وجود دارد کافی به نظر می رسد. منتظرم عليرضا جان.

علیرضا

با سپاس از آقای داريوش عليمحمدی و خانم مريم صراف زاده که بر يادداشت های من درباره تأثير نشر آثار علمی در گسترش رشته کتابداری يادداشت نوشته بودند و با توجه به نياز مبرم جامعه کتابداری ايران به فهرست مجله های کتابداری و اطلاع رسانی نمايه سازی شده توسط ISI اين فهرست تهيه شد.

محمدی

این فهرست برای سال 2014 نیز در دسترس هست؟