دوست دارید در آینده چه کاره شوید؟ کتابدار !

بر اساس برنامه­ریزی­های از پیش تعیین شده و بر اساس اطلاعات بدست آمده قرار است که درس­های سازماندهی مواد دوره کارشناسی علوم کتابداری و اطلاع­رسانی را تدریس کنم. اگرچه در گذشته سازماندهی مواد حوزه تخصصی مورد علاقه­ام نبوده است، اما خوب با توجه به اینکه کارشناسی و کارشناسی ارشد کتابداری از دانشگاه­های شیراز و تهران دارم و دکترای اطلاع­رسانی خواهم گرفت. بنابراین، انتظار می­رود که این دروس اساسی رشته را تدریس نمایم. از آنجا که یا کاری را قبول نمی کنم و یا اگر قبول کردم تمام تلاشم را خواهم نمود. در نتیجه تصمیم گرفته­ام که یک وبنوشتی برای درس فهرستنویسی و رده­بندی ایجاد نمایم که دانشجویان آینده بتوانند به شرح درس و منابع مرتبط دسترسی پیدا کنند.

سرفصل دروس مقطع كارشناسي دانشگاه تهران نیز در وبنوشت گروه کتابداری آن دانشگاه قابل دسترس است.

دروس سازماندهی را تدریس خواهم کرد اگر عمری باشد، تا مهرماه یا بهمن­ماه سال ۱۳۸۶ تحصیلاتم به پایان برسد، من به سلامت برگردم و ... انشالله.

/ 3 نظر / 38 بازدید
Maryam

سلام آقای نوروزی. خيلی لذت بردم از پستهای اخيرتان. خوشحالم که دوباره به دنیای مجازی برگشتيد. موفق باشيد.

کرمی

سلام اقای نوروزی خوشحالم که درسی به اين مهمی را شما تدريس خواهيد کرد. بالاخره دانشگاه پايتخت يک مدرس فهرستنويسی درست و حسابی خواهد داشت.

حمید

به نظرم ما چوی توی ایران امکاناتی مثل وب سیتی و غیره نداریم باید از وبلاگ و سایتهایی مثل گوگل پیج استفاده کنیم و تمام مطالب درسی رو از طریق وب در اختیار دانشجوها قرار بدهیم. اینطوری فکر کنم هم برای دانشجوها راحت تره و هم اینکه اساتیدی که یک درس را در دانشگاههای مختلف درس می دهند می توانند با استفاده از این امکانات مطالب درسی خودشون رو کامل کنند. خصوصا که دانشگاههای ایران مثل غرب رقابتی نیست که بهتر بودن یک دانشگاه در بودجه یا جذب دانشجو تاثیر داشته باشه.