گروه بحث دانش شناسی و اطلاع شناسی ایران

گروه بحث موسوم به وب شناسی (Webology) که دو سال پیش در گروه های بحث گوگل راه اندازی شده بود به گروه بحث دانش شناسی و اطلاع شناسی ایران   (IranKIS) تغییر نام داد. تغییر نام آن به منظور بهبود ارتباط علمی بین کتابداران، دانش شناسان و متخصصان اطلاع رسانی ایران و کسب اعضای بیشتر است. زیرا نام آن تا حدود زیادی موجب شده بود تا کتابداران و متخصصان اطلاع رسانی ایران فکر کنند که این گروه بحث فقط بحث های مرتبط با وب و وب شناسی را مطح می نماید. از ویژگی های بارز گوگل گروه ها به شرح زیر است:

- اعضا اسپم یا نامه های ناخواسته دریافت نخواهند کرد.

- اعضا می توانند به صورت خودکار عضو شوند یا لغو عضویت نمایند.

- گوگل امکان آرشیو تمامی نامه ها را فراهم می نماید.

- نامه ها توسط یک تیم سه نفره کنترل می شوند و در صورت در دسترس نبودن  مدیر گروه، یکی دیگر از مدیران گروه، نامه ها را تأیید یا رد خواهد کرد و سپس برای گروه ارسال می شود. در واقع هر یک از آنها می توانند نامه ها را تأیید کنند تا به گروه ارسال شود.

    قابل ذکر است که اعضای موجود و آرشیو تمامی پیام های دو سال گذشته به صورت خودکار به لطف گوگل باقی می مانند و هر زمانی بخواهیم آدرس جاینمای وب و رایانامه آن و یا نام آن را می توان عوض کرد بدون اینکه هیچگونه اختلالی در آرشیو یا فهرست اعضا پیش آید. افرادی که آدرس رایانامه جیمیل دارند می توانند خود عضو شوند و هر وقت خواستند لغو عضویت نمایند. سایر افراد می توانند نامه ای با عنوان (Subscribe me) و با درج فقط همین دو کلمه  (Subscribe me) در متن نامه به آدرس ارسال نمایند تا به عضویت گروه درآیند. توصیه می شود که هنگام ارسال نامه با سایر گروه های بحث یک کپی آن را به این گروه بفرستید. مشخصات انگلیسی گروه به شرح زیر است:

Group name: IranKIS (KIS: Knowledge & Information Science

Public website: http://groups-beta.google.com/group/IranKIS

Group address: IranKIS (at) googlegroups.com

 

/ 1 نظر / 53 بازدید
حميد

به نظر من اين از گروه بحث مشهد بهتره اگر مورد استفاده قرار بگيره و باقی هم شروع به استفاده کنند چون اسبم نداره و نامه ها قابل کنترل است و ارشيو هم داره.