اعتراض به تحریف نام خلیج فارس توسط انجمن کتابخانه های تخصصی آمریکا

انجمن کتابخانه های تخصصی آمریکا در سال 1993 شعبه­ای در بین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس راه­اندازی کرده است. این شعبه از انجمن به نام "انجمن کتابخانه های تخصصی شعبه خلیج ع ر ب ی" معروف است که هر ساله کنفرانسی هم در یکی از این کشورهای عرب برگزار می کند. کشورهای عضو: عربستان سعودی، قطر، امارات متحده عربی، عمان، کویت، بحرین. آدرس وبگاه:

http://units.sla.org/chapter/cag/

ما امضاءکنندگان مراتب اعتراض خود را نسبت به تحریف نام خلیج فارس اعلام کرده و درخواست می شود نام این انجمن به شرح دادخواست تغییر داده شود. آدرس دادخواست:

بر ما واجب است که اعتراض کنیم حتی اگر کسی به اعتراض ما گوش نکند. کتابداران ایرانی و بویژه کتابدارانان شهرهای حاشیه خلیج فارس می­توانند با تشکیل اتحادیه کتابخانه های خلیج فارس و انجمن کتابداران خلیج فارس و با انتشار اخبار و اطلاعات (خبرنامه و مجله) به زبان انگلیسی و عربی فعالیت های علمی داشته باشند. همچنین بایستی وبلاگ و وب سایت راه اندازی کرد.

از دوستان و همکاران خواهشمند است که اعتراض­نامه را امضاء  نمایند و این یادداشت را در وبلاگ های خود کپی کرده و همزمان با پست الکترونیکی برای دوستان خود ارسال کنند. بعد از جمع آوری امضا، نامه ای برای رییس انجمن پیش گفته ارسال خواهد شد.

/ 11 نظر / 59 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ياشار

سلام من امضا کردم . خدانگهدار.

علی قدیمی

تا کی باید هی امضاء کنیم. بابا اگه با امضاء کردن درست می شد پس باید تا حالا درست شده بود. شاید امضاء ما اعتباری ندارد. مشکل پیچیده تر از این هاست. من که نمی دانم جواب این ادعاها را چه کسی باید بدهد. گفته شده که گوگل با اصلاح برخی مشکلات الگوریتم بازیابی اش، بمباران گوگلی را هم بی اثر خواهد کرد. آن وقت چه کنیم. البته بماند که در برخی اوقات این قبیل اعتراضات هم کارساز بوده است. ولی ریشه مشکل و حل آن جای دیگر است، البته اگر قدرت اش را داشته باشیم؟

علیرضا

با سلام. بر ما (من و شما) واجب است که به سهم خود اعتراض کنیم حتی اگر هیچ کس به اعتراض ما گوش نکند. حداقل با این اعتراض احساسات وطن دوستی و وطن پرستی کتابداران ایران را زنده نگه خواهیم داشت. راهکار عملی این است که کتابداران منطقه جنوب ایران یک اتحادیه تشکیل بدهند: اتحادیه کتابخانه های خلیج فارس و یا انجمن کتابداران خلیج فارس و به زبان عربی و انگلیسی هم انتشاراتی داشته باشند و وبلاگ و وب سایت هم داشته باشند و به این صورت حضور ملی و بین المللی خود را اثبات کنند. موفق باشید.

عليرضا سعادت

با سلام. کاردنیا بجایی رسیده است که برای اثبات بدیهیات هم میبایست صرف انرژی و وقت شود. هرچند سابقه مشقت تبیین بدیهیات به جماعت در دوران جاهلیت و ظهور اسلام نیز در تاریخ ثبت گردیده است.

فاطمه ملک آبادی

از اطلاع رسانی به موقع و حس ميهن دوستی شما صميمانه قدر دانی می کنم موفق و مويد باشيد

نجميه طوسي

انجمن علمی-دانشجویی کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه الزهرا (س) به مناسبت "روز اسناد ملی" و در حاشیه همایش سراسری کتابداری و اطلاع رسانی خود برگزار می کند: کارگاه آموزشی سراسری "آرشیو و سازمان دهی منابع دیداری" تاریخ برگزاری : پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۸۶ *۸ صبح الی ۱۲ ظهر* جهت اطلاعات بیشتر : http://www.peikeketabdari.blogfa.com/post-109.aspx

علی لفطه

عليرضاجان بنويس خيلی از دوستان هر روز به وبلاگ شما سر ميزنند ولی ... با اينکه ميدونم خيلی سرت شلوغه موفق و مويد باشيد.

حسين مهديزاده

من هم امضا کردم اما که می شود که ما از دست اين عربها راحت شويم به اميد آن روز

حسین خسته

ضمن سلام و خداقوت به شما.از اینکه با این پست عرق ملی خود را نشان دادید خوشحالم و به عرض شما می رسانم در تاریخ 10/02/1387 روز ملی خلیج فارس و به همت گروهی از کتابداران مصصم و بااراده جنوب وبلاگی تحت عنوان "وبلاگ گروهی کتابداران خلیج فارس" راه اندازی گردیده است.امیدوارم در خط مشی خود موفق و موید باشید و بجاست اگر درخواست لینک وبلاگ از پیش گفته شده را از شما آقای نوروزی به عنوان مدیر محترم وبلاگ در وبلاگتان داشته باشم.لطف عالی مستدام.