معرفی وبگاه

یوتیوب پارسی یا فارسی تیوب

همان گونه که مطلع هستید، یوتیوب یکی از فناوری های نوین وب موسوم به وب 2 (Web 2.0) است که خیلی جالب و سرشار از اسناد تاریخی و هنری است. اگر آهنگی از یک خواننده محبوب خود یا فیلمی در مورد تاریخ ایران می خواهید، نگاه کنید به یوتیوب. خوشبختانه ایرانیان ابتکار جالبی انجام داده و یوتیوب فارسی موسوم به فارسی تیوب را راه اندازی کرده اند. اگر فیلم یا آهنگی دوست دارید روی اینترنت بگذارید و آن را با کاربران اینترنتی سراسر جهان به اشتراک بگذارید آن را در یوتیوب و فارسی تیوب بگذارید.

        پارسی تیوب

arXiv.org

آرشیو و واسپارگاه دسترسی آزاد در حوزه فیزیک، ریاضیات، علوم رایانه، علم اطلاعات، آمار و جانورشناسی، ... سرشار از اطلاعات علمی غنی و ارزشمند از سراسر جهان.

NewJour

 

فهرست مجله های علمی دنیا را به همراه توضیحی در مورد هر مجله ارائه می دهد. این راهنما یکی از وبگاه هایی است که کتابداران دنیا بر اساس آن به انتخاب مجله های علمی می پردازند. اگر مجله های ایرانی بویژه انگلیسی زبان در این راهنما فهرست نشده است درخواست کنید، اضافه خواهند کرد.

 FreeFullText.com

درگاهی است که فهرست 7000 مجله علمی دنیا را فراهم می کند که برخی از مجله های ایرانی را نیز معرفی کرده است. کتابدارانی که می خواهند فهرست مجله های تخصصی در حوزه کتابخانه خود طراحی کنند، نگاهی هم به این وبگاه داشته باشند.

جهان کتابدار

 

جهان کتابدار (Librariansworld.com)، وبگاهی است که توسط کتابداران برای کتابداران تهیه شده است. می توانید عضو شوید و از کیان کتابداری ایران دفاع کنید، بنویسید و ...

رادیو کتابداری آمریکا

 

قبلاً معرفی کرده بودم، اما برای آن دسته که نخستین بار است که می شنوند: رادیو کتابداری یا LISRadio به وسیله دانشکده علوم اطلاع رسانی در دانشگاه میسوری در کلمبیای آمریکا راه اندازی شده است. مباحث علمی جالبی در حوزه علوم کتابداری و اطلاع شناسی مطرح می شود.

/ 1 نظر / 44 بازدید
جواد

سلام. وبلاگ خوبی داريد. به من سر بزنيد.