ضرورت راه آهن سریع السیر شمال-جنوب و غرب-شرق ایران

حالا که دارم این یادداشت را می نویسم دارم از جنوب به شمال فرانسه سفر می کنم و داخل قطار سریع السیری هستم که مثل هواپیما سریع است، صدایی تق تق به گوشم نمی رسد. اگر ساعت حرکت هواپیما و زمان صرف تشریفات قبل از پرواز آن را با ساعت حرکت قطار از جنوب تا شمال فرانسه مقایسه کنید دقیقاً برابر است با این تفاوت که قطار از امنیت بالاتری برخوردار بوده و مسافر را به مرکز شهر می رساند. مرا یاد سفری می اندازد که از تهران به اهواز می رفتم و بیش از 15 ساعت داخل قطار بودم و صدای تق تق چرخ های قطار و ریل نگذاشتند تا صبح استراحت کنم. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

این مسؤولان محترم راه و ترابری ایران داد سخن سر می دهند که تعداد تصادفات جاده ای ایران بالاست و به نقل از تلویزیون فرانسه میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای ایران بالاتر از میزان شهدای جنگ ایران و عراق است. خداوند خیرتان دهد یک راه آهن تهران غرب (تهران-همدان-کرمانشاه) و تهران شرق هم ایجاد کنید و این خطوط راه آهن را اصلاح نمایید و ناوگان راه آهن را مجهز به قطارهای جدید نمایید، اتوبان های مدرن بسازید. مسافرت با اتوبوس های بین شهری کمتر، تصادف کمتر، امنیت اجتماعی بیشتر.

 

/ 2 نظر / 9 بازدید
تارا

من دانشجوی کتابداری ارشد تهران هستم فکر میکنم شما دانشجوی دکتری کتابداری در فرانسه باشید . از اینکه آنجا هستید فکر می کنم احساس خیلی خوبی دارید اینطور نیست؟ من معتقدم که باید انسان از همه امکانات استفاده کند . حالا چه مترو سریع السیر تهران باشد که تا گلوگاه پر می شود ! چه قطار سریع السیر شمال - جنوب فرانسه.

کتابدار پارسی

با سلام. از اظهارنظر شما سپاسگزارم، من هم با شما موافقم. موفق باشید.